Co o Polakach może powiedzieć gra komputerowa?
Niektórzy badacze stawiają tezę, że ten wczesny projekt, mimo swojej innowacyjności, nie spełniał kryteriów gier w dzisiejszym rozumieniu tego słowa. Ostatnia z gier, które wybraliśmy w tej epoce, też ma już status gry kultowej – do tego stopnia, że doczekała się nawet wysokobudżetowej ekranizacji oraz dwóch kontynuacji. W dniu premiery, w połowie 2001 roku, należała do grona najbardziej wymagających gier, ale mimo tego przyciągała graczy, jak mało który z konkurencyjnych tytułów. Wszystko za sprawą innowacyjnego wtedy systemu bullet-time, zaczerpniętego żywcem ze świeżego wtedy hitu, jakim jest Matrix.
Offspring zagra na Wargaming Feście. Za darmo!
PurePC.pl to serwis informacyjny o nowinkach technologicznych, testach sprzętu, porównaniach, telefonach, najgorętszych grach oraz polecanych zestawach komputerowych. Kingdom Come Deliverance 2 stanowi długo wyczekiwaną kontynuację, nazwijmy to umownie symulatora średniowiecznego chłopa pańszczyźnianego, mającego sposobność i aspiracje zostać (prawie) rycerzem. Produkcja ponownie bazuje na zmodyfikowanym silniku CryEngine, który doprawiono kilkoma wtyczkami wprowadzającymi chociażby nowoczesne efekty świetlne. Poprzednik nie zasłynął jednak wybitną optymalizacją, dlatego zachodzą poważne obawy o wymagania sprzętowe Kingdom Come Deliverance 2. Marvel Rivals to sieciowy hit ostatnich miesięcy.
Więcej niż świat przedstawiony
Wykorzystując dostęp do komputera na Wydziale Chemii UW, Borkowski zaczął realizować swoją wizję. W 1985 roku dostał od ojca prezent ślubny – dolary, dzięki którym zakupił w Wielkiej Brytanii komputer ZX Spectrum. XX wieku komputery używane były głównie do celów naukowych i wojskowych.
- Ku Zwycięstwu – tak nazywa się gra komputerowa pokazująca historię Polski przełomu XIX i XX wieku.
- Projekt jest współfinansowany w 15% ze środków budżetu państwa.
- W 2018 roku wystartowały prace, mające na celu odtworzenie tego algorytmu i kodu.
- Ich prawdziwy rozkwit nastąpił jednak dopiero wraz z rozpowszechnieniem komputerów przeznaczonych do użytku domowego (np. Apple II, Atari ST, Commodore C64).
- W 1974 roku Atari wprowadziło Tank, symulator walki czołgów, który zyskał popularność dzięki innowacyjnej rozgrywce.
- Rok później Adventure zapoczątkowała gatunek graficznej gry przygodowej, a Mystery House Kena i Roberty Williams wprowadziło oprawę graficzną, zachowując komendy tekstowe.
W tym przypadku również większość z nas musiała zaopatrzyć się w nową kartę i procesor, a także zwiększyć ilość pamięci systemowej. A co te wszystkie, tak w sumie różne, gry miały ze sobą wspólnego? Poza tym, że każda z nich oferowała rozgrywkę z pierwszej osoby, łączyła je bardziej druzgocąca serca graczy cecha. Kosmiczne wymagania sprzętowe, które wprost oznaczały wymianę sprzętu na nowy. Ostatnia gra, którą omówimy w ramach gier z „obecnej epoki” (gier wydanych począwszy od 2020 roku), nikogo nie zaskoczy na tej liście. Owa gra od twórców Wiedźmina do dziś służy za benchmark wydajności kart graficznych i w zasadzie nadal jest rozwijana (i może nawet zostanie ukończona!).
- Produkcję trapi szereg problemów, co nie umknęło uwadze użytkowników Steama.
- Jeżeli więc te 5 lat temu daliście się pochłonąć, nie będziecie zawiedzeni także dzisiaj.
- W gatunku strategii, symulatorów lotniczych oraz FPS.
- 10 powyżej, nie jest konieczne do korzystania ze Sklepu internetowego, w tym dokonywania w jegoramach zakupów.
- Od pewnego czasu Obsidian przygotowuje jednak także The Outer Worlds 2.
Można się często sprzeczać co do jakości dowolnego ich elementu, ale nikt chyba nie zaprzeczy, że najładniejsze gry obecnej generacji to często produkcje tworzone przez wewnętrzne studia Sony. Nawet cross-genowy God of War Ragnarok olśniewa oprawą, a ograniczeń poprzedniego pokolenia zwyczajnie nie da się odczuć. Na PlayStation 5 przygody Kratosa prezentują się więc zjawiskowo, ale posiadacze PS4 także nie mają chicken road demo się czego obawiać, bo twórcy z Santa Monica Studios wycisnęli z ich konsol ostatnie soki.
The Sims 4 EP09 Życie Eko PC
OXO pozwalało na interakcję człowieka z komputerem – coś, co dziś wydaje się oczywiste, ale w tamtych czasach było ekscytującą nowością. Niedługo po nim doczekaliśmy się realnie spektakularnej premiery Doom 3 – tytułu, który poziomem pracy oświetlenia deklasował wszystko, co wtedy sądziliśmy, że komputery są w stanie generować. Gra, co prawda, działa się w ciasnych korytarzach, ale graficznie stanowczo wbiła się od razu do ścisłej czołówki. Osadzona w otwartym świecie w klimacie science fiction gra RPG oparta na papierowym systemie fabularnym Cyberpunk.